Srpen 2012

Ernie štěnětem

31. srpna 2012 v 14:13 Fotky Ernieho
Zítra nebo ještě možná dnes přidám fotky Ernieho jak se seznmoval s cizími psy

Denny když měl 1 a 2 roky

30. srpna 2012 v 15:09 Fotky Dennyho
Fotečky Dennyho když měl 1 a 2 roky. Strašně se změnil to není ani poznat, že to je náš pes :D Co na něj říkáte?
Tady 1 rok

Tady už 2 roky

Jsem tu

29. srpna 2012 v 15:40
Ahoj tak PC už mám opravený :DD Tak tu budu :D..! A to nejlepší je, že mám Adobe Photoshop CS6 2012 no prostě skvělý je skoro podobnej jak jsem měla před tím :D

Musím pozastavit

21. srpna 2012 v 12:40
Lidičky musím pozastavit! Můj počítač se veze na opravu, protože s ním není něco v pořádku a stejnak tam ještě chci nějaké nové grafické programy- nový program na videa, protože ten starej mně už štve a ještě chci program na animace a možná ještě jinou verzi Photoshopu! Vážně nevím jak to bude dlouho trvat možná týden, pár dní nebo by to bylo ještě dneska! Tak mě prosím omluvte z různých kontrol affs a nemažte si mě hlavně! Tak zatím ahoj :)

Americký stafordšírský teriér

17. srpna 2012 v 23:53 -Rasy


POPIS:
Svým nevelkým vzrůstem Americký stafordšírský teriér dělá dojem velmi silného a výkonného psa. Výška v kohoutku psů je 46 až 48 cm, a u fen 43 až 46 cm. Váha musí odpovídat rozměrům. Velká hlava je střední délky, lícní kosti jsou svalnaté. Čumák kvadratický, široký a vypouklý. Uši krátké, posazené vysoko. Oči jsou temné, široce umístěné. Nedovoluje se růžové zabarvení víček. Krk je silný a středně dlouhý. Hruď široká a hluboká. Přední nohy přímé, široce postavené, což dovoluje rozvinutí hrudi. Bedra mají silnou svalovinu. Ocas je posazen nízko, je krátký, přímý s tenkým konečkem. Srst je krátká, hustá a lesklá. Barva se připouští jakákoliv - jednobarevná i se skvrnami.
VÝŠKA:
Pes má v kohoutku 46 až 48 cm.
Fena má v kohoutku 43 až 46 cm.
VÁHA:
Musí odpovídat rozměrům.
SRST:
Krátká, hustá a lesklá.

Přehled plemen labradorů

15. srpna 2012 v 13:49 -Labradoři
Denny je: 1 a Ron je: 5


Labrador photos

12. srpna 2012 v 13:53 -Labradoři
Jsou dokonalý!

Molorský ovčák

10. srpna 2012 v 14:31 -Rasy

http://www.celysvet.cz/fotogalerie/foto-23487.jpg

→→Klasifikace:
-Skupina: Ovčácká, pastevecká a honácká plemena
-Sekce: Ovčáci

→→Informace o plemeni:
-Zkratka: CB
-Název: angl.: Perro de Pastor Mallorquin, Perro Ca de Bestiar
-Výška: 66 až 73 cm
-Hmotnost: cca 48 kg
-Zbarvení: černé, na hrudí může být malá bílá skvrna
-Povaha: Vyznačuje se poněkud divokými mravy, avšak zuby nehty ochrání dům i svého majitele. Hodí se pro pátrací a záchránářské práce. V horských a podobných klimatických podmínkách se cítí lépe.
-Péče: Je vhodný do teplejšího podnebí. Poteřbuje dostatek pohybu a volného prostoru.

Kolie krátkosrstá

9. srpna 2012 v 9:45 -Rasy

http://data.mojezoo.cz/ir/mojezoo/images/Gallery2Module/EncyclopediaModule/Races/hafici.cz/00/00/01/45/kratko-7-ano-igallery-image0000164.igallery.image0000001--640x480--logo--server-haficicz.jpg

→→Klasifikace:
-Skupina: Ovčácká, pastevecká a honácká plemena
-Sekce: Ovčáci
→→Informace o plemeni:
-Zkratka: CK
-Název: angl.: Collie Smooth, Scotch Collie
-Výška: Pes 56 až 61 cm, fenka 51-56 cm
-Hmotnost: Psi 20,5 - 29,5 kg, feny 18 - 25 kg.
-Zbarvení: tři uznávané barvy: zlato-bílá, trikolorní a blue-merle
○Zlatá: všechny odstíny od světle zlaté po sytě mahagonovou nebo odstín sobolí. Světlá slámově žlutá nebo krémová barva jsou vysoce nežádoucí.
○Trikolorní: převládající černá se sytými tříslovými znaky na hlavě a končetinách. Zrzavý nádech krycí srsti je vysoce nežádoucí.
○Blue-merle: převažuje jasná, stříbřitá modrá s černými skvrnami nebo černě mramorovaná. Syté tříslování je žádoucí, ale jejich absence není penalizována. Velké černé skvrny, břidlicové zbarvení nebo zrzavý nádech jak na krycí srsti, tak v podsadě jsou velmi nežádoucí.
○Bílé znaky: všechny výše jmenované barvy mouhou mít pro kolie typické bílé znaky. Žádoucí jsou následující bílé znaky: úplný nebo částečný bílý límec, bílá náprsenka, končetiny a tlapy, bílá špička ocasu. V obličejové části a/nebo na lebce může být lysina.
-Povaha: Dobrý a chytrý pes. Vyhovující pes do rodiny s dětmi, snášenlivý, oddaný, věrný, lehce se cvičící. Kolie je silný živý pes.
-Péče: Nepotřebuje velkou péči.

Chovatel

8. srpna 2012 v 15:08 o psech
Když už je jasno ohledně plemene, začínáme se zajímat kde by se dal pejsek koupit. Né všichni chovatelé se ale k pejskům chovají pěkně a to může mít za následet třeba plachost, nebo zdravotní potíže..
Určitě je potřeba se vyhýbat chovatelům kteří vyloženě "chrlí" štěňata. Tyto lidi nezajímají štěňata, ani nevím proč to dělají. V takový stanicích nechají pářit třeba sourozence a to plyne ke zdravotním potížím.. Určitě jste už někde slyšeli že matka a otec musí být z jiných "rodů". Rozhodně né sourozenci nebo i příbuzní! Né všude to tak ale je.. jak ale poznat toho kdo lže?
Nejideálnější jsou chovatelé, kteří to dělají jen tak, pro zábavu. Kvůli tomu že mají psy rádi. Né kvůli penězům, nebo aby měli co nejvíc štěňat.. Na takovém chovateli poznáte že ty štěňata má rád. Podle toho jak se k nim chová, v jaké prostředí žijí- třeba jak mají čisto v pelechu. I podle toho jak se chovají štěňata. Jestli se vás bojí, nebo si chtějí hrát...
Je potřeba se taky zeptat na rodiče. Tak matka je asi jasná- ta žije se štěňaty, ale otce neznáte. Dále je potřeba se zeptat na zdravotní potíže v rodu- jak ze strany otce, tak matky. U velkých plemen je např. displazie- z věšiny případů dědičná. Takže když jse si jistí že matka ani otec neměli tuto nemoc, je velice pravěpodobné že ji nebude mít i váš nový miláček. Určitě byste také měli vědět co štěňata jedí.. Jako malý nejspíš nebudou jíst granule, takže musíte být připravení že po příjezdu domů jim budete muset taky chvilku vyvařovat než si zvyknou na granule, a bylo by fajn pokračovat s jídlo co dostávali u chovatelů.

Agility

7. srpna 2012 v 10:30 o psech
→Je sport se psy, závod podobný koňskému parkůru. Vznikl okolo roku 1978 v Anglii.
→Agility může dělat úplně každý s jakýmkoliv psem. Samozřejmě některá plemena se na agility hodí víc (pidl, sheltie, border kolie,..).
Cílem je, aby psovod se svým psem překonal trať s překážkami ve správném směru a pořadí, bez chyb a v co nejlepším čase.
→Překážky na trati se dělí do tří skupin - skokové (skok vysoký, skok daleký a zeď), zónové (kladinu, áčko a houpačku) a ostatní (tunely pevné a látkové, kruh, slalom a stůl).

Přehřátí psa, úpal a úžeh

6. srpna 2012 v 17:32 o psech
Tohle je celkem užitečný a zároveň zajímavý článek! Vždycky když je venku teplo tak psy postříkám hadiicí a večer se jdou koupat do rybníku :))
http://image.tn.nova.cz/media/images/original/Jul2009/531177.jpg?d41dProč je toto nebezpečí tak velké? Pes nemá potní žlázy a tak veškeré ochlazení organismu probíhá jen zrychleným dýcháním s vyplazeným jazykem. Tak se odpařuje voda z organismu a tím se psík chladí. Není to ale zrovna nejúčinnější chlazení. Proto by majitelé psů, zvlášť malých plemen, jako jsou i čivavky, měli být velmi obezřetní. Větší nebezpečí hrozí také štěňatům či starším psům, případně psům s kratším čenichem, jako jsou např. mopsové. Velké nebezpečí hrozí i psům s potížemi s dýcháním nebo s nemocným srdcem.
Jak už jsem psala výše, pes se ochlazuje vypařováním vody a tak ztrácí tekutiny z těla. Pokud teplota neklesá a ztráta vody se prohlubuje, nastává snížení tlaku krve, krev se zahušťuje a dochází k dehydrataci. Díky dehydrataci se zpomaluje přívod kyslíku a také glukozy do mozku a zpomaluje se odvod zplodin z organismu. Pokud nedojde v tomto okamžiku k rychlé pomoci, může se krevní oběh natolik zpomalovat, že pes upadne do bezvědomí. Cévy mohou být v této chvíli už natolik poškozené, že ani rychlý zásah veterinárního lékaře nemusí být úspěšný.

Příprava na příjezd štěněte

5. srpna 2012 v 11:33 o psech
Když už uřčitě víte, že budete mít nového člena rodiny, musíte připravit dům na jeho příjezd. Ať už bude venku nebo vevnitř. Většinou velká a střední plemena mají majitelé venku a malá vevnitř, ale pokud chcete můžete si samozdřejmě vzít velkého chlupáče i dovnitř. To ale potom musíte počítat s větším uklízením a přípravou domu..
Hmotné věci:http://www.nm-bydleni.cz/images/clanky/psi-bouda-1.jpg
•Určitě musíte připravit nějaký pelíšek. Pro psy venku je vhodná nějaká bouda, nejlépe zateplená. Pro domácí psy postačí buď deka někde v roku, madračka nebo takový ty pelech co se dá koupit..
•Misky na žrádlo a pití
•jsko štěně si bude chtít určitě hodně hrát tak určitě nějaké hračky (psí hračky, nejsou vhodné plyšové hračky- to potom leda pod dozorem)
•žrádlo by jsme měli mít taky v zásobě :) .. To je potřeba se poradit třeba s prodavačem ve zvěrymeksu a alespoň když je štěně mu kupovat kvalitnejší granule. Hodně roste a potřebuje proto kvalitní krmení.
•později, až si štěně zvykne na nový domov, ho budete učit na obojek a vodítko. Ale s tím můžete zatím chvilku počkat.

Denny jako malé štěňátko

4. srpna 2012 v 14:11 Fotky Dennyho
Pár foteček Dennyho jak vypadal když byl malý...K tomu se snad dá něco napsat tak jsem zvědavá kdo k tomu něco napíše!!Tak takhle to nepůjde!

3. srpna 2012 v 16:21
Každý den dám aspoň jeden článek a abych u toho měla jeden, dva nebo tři komenty ? To se na mě, ale nezlobte,to je...a nevymlouvejte se, že jsou prázdniny!! Všichni na dovolené nejste a na blog píšete! A u mých affs vidím aspoň přes 13 komtů a já mám sotva 4 ? Tak to fakt ne! Asi to vidím tak, že nikoho můj blog nezajímá, nebo spíš ty "mé články" fakt se na mně nezlobte a piště si co chcete, ale já to prostě takto cítím! Asi to tu nikoho nezajímá!!!! Nebo spíš se Vám asi nelíbí moji psi nebo snad články?
Pokuď to takto půjde dál tak nevím! Např: jedno mé affs!, přidám sem článek a ostatní mé affs taky a ten jeden člověk tomu affs napíše a ohodnotí článek co si o něm myslí atd.. a mně sem nenapíše!! A já tady mám taky a skoro nikdo! Fakt si říkejte co chcete, ale prostě to tak vidím!! Možná si myslíte, že mám míň affs, ale je jich snad víc než přes 3, ty komty co tu mám!
P.S. já na blog mým affskům píšu jen co to jde, protože někdy tu nejsem moc aktivní, ale nikdy bych neobešla jediné affsko, které by tam mělo článek a já mu nenapsala! Možná jste to četli, nebo viděli, ale já to nepoznám kdo to četl
a kdo ne!!!


New dess-Ron, Denny a Ernie

2. srpna 2012 v 17:33 Desingy blogu
Ahojkýý tákže mám nový design od Pixie a je strášně moc krásný a jsem s ním spokojená moc se ti povedl a mocky dííky!!:)) Strašně se mi líbí to horní menu jak si vymyslela a taky, že Ron je na hlavní fotce, to je úplně suprový! A vím, že sis asi dalas hodně prácu s tím nastavovaním, protože jsem na to mrkala a bylo to opravdu------ani se nedá popsat jak byl ten dess úplně na ty kousičky! Jo a nic se neděje, že si umazala omylem ty affs a fan cluby! Na jednu stranu je to dobrý pro ty affs!! Nechala jsem tam jen ty, který jsou aktivní a chodí sem, protože stejnak ti někteří mně ani v affs neměli! A fan cluby sem našla akorát jeden ne, ale dobrý vymněnila jsem ho za jiný! Jo a vzkaz pro Pixie doděláš mi ještě to pozadí na komentáře?? A ten dess se ti fákt moc povedl!! :DD.. No a jak se líbí Vám?? No nic tak já už jdu tak ahoj :))

Společná fota

2. srpna 2012 v 10:22 Galerie
Ahojky tady je pár fotek všech dohromady :DDD

Jinak jsou focené někdy kolem poloviny dubna xDD

FOR: psi-blog-tercin.blog.cz (BY: grafika-marry.blog.cz) psi-blog-tercin.blog.cz (by: grafika-marry.blog.cz)